Casting do „Tomka Sawyera” – Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza śpiewających i tańczących aktorów na casting (29.02.16 r.) do musicalu dla dzieci i młodzieży Tajemnica Tomka Sawyera w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa (libretto: Jerzy Masłowski, muzyka: Sławek Wierzcholski).

Premiera spektaklu 1 Czerwca 2016 r. Teatr Muzyczny w Toruniu poszukuje kobiet w wieku 20-50 lat oraz mężczyzn w wieku 20-30 lat, Osoby zainteresowane udziałem w castingu proszone są o zgłoszenie się droga mailową – CV wraz ze zdjęciem, ewentualne demo występów. Zgłoszenia można przesyłać do 19.02.16 r. na adres casting.tmt@gmail.com. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

O teatrze:

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu1

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu1

Teatr został powołany do życia uchwałą Sejmiku Województwa w dniu 24 czerwca 2013 roku. Działalność rozpoczął dnia 1 stycznia 2014 roku. Premierowym własnym spektaklem była sztuka “Siostry Parry” wystawiona 13 czerwca. Był to również pierwszy spektakl wystawiony poza siedzibą – w Teatrze Leśnym w Ciechocinku[4]. Kolejnymi przygotowanymi przez Teatr sztukami były: Bajka Muzyczna “Rosnę”, pierwsza produkcja Teatru wyłącznie dla dzieci w wieku od 1 do 6 lat, wystawiona 27 września[5], “Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, opowieść familijna, której premiera odbyła się 6 grudnia. Jest to również pierwszy spektakl, jaki zostanie wystawiony we wszystkich największych miastach w województwie (premiery i pierwsze spektakle wystawiane są w siedzibie Teatru w Toruniu), a mianowicie: Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu[6]. Najnowszą sztuką jest “Machiavelli” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Premiera odbyła się 5 stycznia w siedzibie Teatru[7].

Poza własnymi spektaklami od maja 2014 roku organizowane były koncerty m.in. Wojciecha Karolaka, Krystyny Podleskiej, Piotra Machalicy (Koncert na 25-lecie… bynajmniej), L.A.Trio, Dominiki Eski i Karola Bartosińskiego (Arcydzieła muzyki klasycznej w duecie i solo), Quinteto Rapido, Juliany Krukowskiej oraz Inny Kamarian (Romanse Rosyjskie), TRIO Kuby Stankiewicza (Zaduszki Jazzowe) i wiele innych[8].

Przedstawiano również recitale m.in. Marty Bizoń (Tu i Tu), Leszka Długosza, recital jazzowy Sary Giorgi i Eugeniusza Posadzy, musicale np. Alicja w Krainie Czarów (Teatr Futryna), wystawiano monodramy (np. “Elisabeth Watson – Cichociemna”, “Mój Boski Rozwód”) czy organizowano warsztaty muzyczne[9][10].

Wreszcie organizowano takie wydarzenia jak “Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze”, kiedy przez cały okres wakacji w czwartki prezentowano przedwojenne filmy muzyczne, wyświetlane przy akompaniamencie muzyki m.in “Czy Lucyna to dziewczyna?”, “Pani minister tańczy”, “Ja tu rządzę”, “Co mój mąż robi w nocy”, “Zew morza”[11].

Ogółem w pierwszym roku działalności Teatr przygotował 167 wydarzeń, w których udział wzięło 19 469 widzów

O Autorze

Kocham Teatr
Kocham Teatr 169 Post

Kocham Teatr to portal dedykowany wszystkim miłośnikom sztuk teatralnych. Znajdziesz u Nas najnowsze wiadomości, ciekawostki, recenzje, ranking, kalendarz wydarzeń i wiele więcej.

Zobacz również:

Aktualności 0 komentarzy

Bilety za 1 zł, świat bez książek oraz tony słomy na Noc Poezji

Jerzy Zoń o 40-leciu Teatru KTO i 30. Międzynarodowym Festiwalu – ULICA. Dobrze się ma Teatr KTO w roku jubileuszowym, oferując bilety za 1 zł. – To prezent dla widzów;

Recenzje 2 komentarze

„Lilla Weneda” w Teatrze Powszechnym. Warto?

Michał Zadara po raz kolejny zabrał się za interpretację klasyki polskiej literatury, a dokładnie klasyki polskiego romantyzmu – Lilla Weneda.

Aktualności 0 komentarzy

Już w najbliższą sobotę premiera PIĘĆ OSTATNICH LAT

„Pięć ostatnich lat” (The Last Five Years) to amerykański musical, który miał swoją premierę w Chicago w roku 2001. Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown. W roku

0 komentarzy

Bądź pierwszy i !

skomentuj tutaj!