Ruszyły próby do kolejnej produkcji Teatru PAPAHEMA

Ruszyły próby do kolejnej produkcji Teatru PAPAHEMA, pierwszej w ich repertuarze bajki.

Familijny spektakl pt. “Alicja po drugiej stronie lustra” na podstawie prozy Lewisa Carrolla powstanie we współpracy z Fundacją Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 28 maja 2016 roku, stanowiąc prezent dla najmłodszych widzów z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Spektakl prezentowany będzie wymiennie na obu scenach prowadzonych przez Fundację (Teatr Polonia/Och-Teatr). Projekt zakłada również promocję Miasta Białegostoku i białostockiego środowiska lalkarskiego poza granicami województwa podlaskiego. By sfinalizować produkcję spektaklu, twórcy potrzebują zewnętrznego wsparcia finansowego, dlatego też postanowili skorzystać z tak popularnego dziś crowdfunding’u i starają się o pomoc, promując projekt na platformie PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do wsparcia i zapraszamy do Lustrzanego Domu już pod koniec maja!

link do projektu na platformie PolakPotrafi.pl:
https://polakpotrafi.pl/projekt/alicja-w-krainie-czarow

OPIS SPEKTAKLU:
Teatr PAPAHEMA – „Alicję po drugiej stronie lustra” Lewis Carroll napisał napisał dziesięć lat po wydaniu „Alicji w Krainie Czarów”. Bohaterka powieści jest na swój sposób podwójna, ponieważ za jej pierwowzór posłużyły już dwie dziewczynki – dwudziestoletnia wówczas Alice Liddel, dla której i o której Carroll napisał pierwszą część przygód Alicji oraz kilkuletnia znajoma autora, Alice Raikes. „Alicja po drugiej stronie lustra” z jednej strony jest więc opowieścią o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postaci, z drugiej zaś to walka o to, aby nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni.

Te dwie płaszczyzny utworu sprawiają, że jest on atrakcyjny również dla starszych widzów – młodzieży i dorosłych, zupełnie nie tracąc przy tym siły oddziaływania na najmłodszych. Korzystając z konwencji teatru plastycznego, chcemy wyruszyć w podróż, podczas której wraz z naszą bohaterką będziemy poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Taka wycieczka w krainę czystej fantazji może okazać się wartościową konkurencją dla współczesnych bajek uciekających od metafory, niedbających o estetykę i niekładących nacisku na rozbudzanie wrażliwości młodych odbiorców.

W spektaklu wykorzystane zostaną rzadko stosowane w polskich teatrach lalki – tintamareski, pojawią się również elementy sztuki kuglarskiej (light show oraz szczudlarstwo) i profesjonalne sztuczki prestidigitatorskie.

Spektakl skierowany będzie głównie do młodych widzów, ale nie tylko. Twórcy pragną w sposób przystępny i pełen humoru wejść w dialog z młodym odbiorcą i poruszyć jakże istotny temat poszukiwania własnej tożsamości. „Alicja w Krainie Czarów” znajduje się w wykazie lektur dla klas IV – VI szkoły podstawowej, dlatego główną grupą odbiorców przedstawienia będą dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Twórcom zależy jednak na stworzeniu spektaklu familijnego, który przyciągnie do teatru całe rodziny – przejście na drugą stronę lustra przyda się także dorosłym, bo może w tym absurdzie odnajdą swoją logikę oraz z sentymentem powrócą do czasów dzieciństwa.

Wśród realizatorów spektaklu pojawią się twórcy związani ze środowiskiem lalkarskim.

reżyseria: Przemysław Jaszczak,
scenografia, lalki, projekcje: Mateusz Mirowski,
kostiumy: Adam Królikowski,
muzyka: Piotr Klimek,
obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel.

O Autorze

Kocham Teatr
Kocham Teatr 169 Post

Kocham Teatr to portal dedykowany wszystkim miłośnikom sztuk teatralnych. Znajdziesz u Nas najnowsze wiadomości, ciekawostki, recenzje, ranking, kalendarz wydarzeń i wiele więcej.

Zobacz również:

Ciekawostki 0 komentarzy

Święte oburzenie, czyli… 5 sztuk, które obrażają uczucia religijne

W teatrze, jak w każdej dziedzinie sztuki, zdarzają się kontrowersyjne spektakle teatralne, które nie trafiają w gust każdego. Zdarza się, że obrażają uczucia religijne. Czy ich istnienie obnaża pustkę instytucjonalności

Aktualności 0 komentarzy

Emil Ławecki zwycięzcą II Bitwy tenorów na róże!

W II Bitwie tenorów na róże, która uświetniła jubileusz 10-lecia Mazowieckiego Teatru Muzycznego zwycięzcą został polski śpiewak – Emil Ławecki.

Aktualności 0 komentarzy

„Dziady” – bilety w cenie promocyjnej

Na Dziady w interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa w dniu 25 stycznia, o godz. 18:30 mamy pulę biletów w cenie 45 złotych! Zapraszamy do skorzystania z oferty promocyjnej. Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup

0 komentarzy

Bądź pierwszy i !

skomentuj tutaj!