Ruszyły próby do kolejnej produkcji Teatru PAPAHEMA

Ruszyły próby do kolejnej produkcji Teatru PAPAHEMA, pierwszej w ich repertuarze bajki.

Familijny spektakl pt. “Alicja po drugiej stronie lustra” na podstawie prozy Lewisa Carrolla powstanie we współpracy z Fundacją Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 28 maja 2016 roku, stanowiąc prezent dla najmłodszych widzów z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Spektakl prezentowany będzie wymiennie na obu scenach prowadzonych przez Fundację (Teatr Polonia/Och-Teatr). Projekt zakłada również promocję Miasta Białegostoku i białostockiego środowiska lalkarskiego poza granicami województwa podlaskiego. By sfinalizować produkcję spektaklu, twórcy potrzebują zewnętrznego wsparcia finansowego, dlatego też postanowili skorzystać z tak popularnego dziś crowdfunding’u i starają się o pomoc, promując projekt na platformie PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do wsparcia i zapraszamy do Lustrzanego Domu już pod koniec maja!

link do projektu na platformie PolakPotrafi.pl:
https://polakpotrafi.pl/projekt/alicja-w-krainie-czarow

OPIS SPEKTAKLU:
Teatr PAPAHEMA – „Alicję po drugiej stronie lustra” Lewis Carroll napisał napisał dziesięć lat po wydaniu „Alicji w Krainie Czarów”. Bohaterka powieści jest na swój sposób podwójna, ponieważ za jej pierwowzór posłużyły już dwie dziewczynki – dwudziestoletnia wówczas Alice Liddel, dla której i o której Carroll napisał pierwszą część przygód Alicji oraz kilkuletnia znajoma autora, Alice Raikes. „Alicja po drugiej stronie lustra” z jednej strony jest więc opowieścią o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postaci, z drugiej zaś to walka o to, aby nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni.

Te dwie płaszczyzny utworu sprawiają, że jest on atrakcyjny również dla starszych widzów – młodzieży i dorosłych, zupełnie nie tracąc przy tym siły oddziaływania na najmłodszych. Korzystając z konwencji teatru plastycznego, chcemy wyruszyć w podróż, podczas której wraz z naszą bohaterką będziemy poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Taka wycieczka w krainę czystej fantazji może okazać się wartościową konkurencją dla współczesnych bajek uciekających od metafory, niedbających o estetykę i niekładących nacisku na rozbudzanie wrażliwości młodych odbiorców.

W spektaklu wykorzystane zostaną rzadko stosowane w polskich teatrach lalki – tintamareski, pojawią się również elementy sztuki kuglarskiej (light show oraz szczudlarstwo) i profesjonalne sztuczki prestidigitatorskie.

Spektakl skierowany będzie głównie do młodych widzów, ale nie tylko. Twórcy pragną w sposób przystępny i pełen humoru wejść w dialog z młodym odbiorcą i poruszyć jakże istotny temat poszukiwania własnej tożsamości. „Alicja w Krainie Czarów” znajduje się w wykazie lektur dla klas IV – VI szkoły podstawowej, dlatego główną grupą odbiorców przedstawienia będą dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Twórcom zależy jednak na stworzeniu spektaklu familijnego, który przyciągnie do teatru całe rodziny – przejście na drugą stronę lustra przyda się także dorosłym, bo może w tym absurdzie odnajdą swoją logikę oraz z sentymentem powrócą do czasów dzieciństwa.

Wśród realizatorów spektaklu pojawią się twórcy związani ze środowiskiem lalkarskim.

reżyseria: Przemysław Jaszczak,
scenografia, lalki, projekcje: Mateusz Mirowski,
kostiumy: Adam Królikowski,
muzyka: Piotr Klimek,
obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel.

O Autorze

Kocham Teatr
Kocham Teatr 169 Post

Kocham Teatr to portal dedykowany wszystkim miłośnikom sztuk teatralnych. Znajdziesz u Nas najnowsze wiadomości, ciekawostki, recenzje, ranking, kalendarz wydarzeń i wiele więcej.

Zobacz również:

Aktualności 0 komentarzy

Już jest płyta z musicalu “Pięć ostatnich lat”

To już oficjalne potwierdzenie: jest płyta z musicalu “Pięć ostatnich lat”. Płyta jest dostępna na stronie www.teatrroma.pl. Pięć ostatnich lat to kameralne love story, którego akcja przenosi widzów do Nowego Jorku

Recenzje 0 komentarzy

Trzy sztuki Wyspiańskiego w jednym spektaklu!

Trzy sztuki Stanisława Wyspiańskiego w jednym spektaklu mogą w pierwszej chwili budzić niedowierzanie. Wesele, Wyzwolenie i Akropolis − wszystkie dość sporych rozmiarów, trudne i poważne. Jednak zespół krakowskiego Teatru Stu

Felietony 0 komentarzy

Erving Goffman i człowiek w teatrze życia codziennego

Teatr nie jest jedynie tekstem kultury ściśle powiązanym ze scenicznością oraz widowiskowością. Już William Szekspir porównywał życie ludzkie do teatru, w którym każdy ma do odegrania swoją, wyznaczoną rolę. We

0 komentarzy

Bądź pierwszy i !

skomentuj tutaj!