Ruszyły próby do kolejnej produkcji Teatru PAPAHEMA

Ruszyły próby do kolejnej produkcji Teatru PAPAHEMA, pierwszej w ich repertuarze bajki.

Familijny spektakl pt. “Alicja po drugiej stronie lustra” na podstawie prozy Lewisa Carrolla powstanie we współpracy z Fundacją Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 28 maja 2016 roku, stanowiąc prezent dla najmłodszych widzów z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Spektakl prezentowany będzie wymiennie na obu scenach prowadzonych przez Fundację (Teatr Polonia/Och-Teatr). Projekt zakłada również promocję Miasta Białegostoku i białostockiego środowiska lalkarskiego poza granicami województwa podlaskiego. By sfinalizować produkcję spektaklu, twórcy potrzebują zewnętrznego wsparcia finansowego, dlatego też postanowili skorzystać z tak popularnego dziś crowdfunding’u i starają się o pomoc, promując projekt na platformie PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do wsparcia i zapraszamy do Lustrzanego Domu już pod koniec maja!

link do projektu na platformie PolakPotrafi.pl:
https://polakpotrafi.pl/projekt/alicja-w-krainie-czarow

OPIS SPEKTAKLU:
Teatr PAPAHEMA – „Alicję po drugiej stronie lustra” Lewis Carroll napisał napisał dziesięć lat po wydaniu „Alicji w Krainie Czarów”. Bohaterka powieści jest na swój sposób podwójna, ponieważ za jej pierwowzór posłużyły już dwie dziewczynki – dwudziestoletnia wówczas Alice Liddel, dla której i o której Carroll napisał pierwszą część przygód Alicji oraz kilkuletnia znajoma autora, Alice Raikes. „Alicja po drugiej stronie lustra” z jednej strony jest więc opowieścią o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postaci, z drugiej zaś to walka o to, aby nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni.

Te dwie płaszczyzny utworu sprawiają, że jest on atrakcyjny również dla starszych widzów – młodzieży i dorosłych, zupełnie nie tracąc przy tym siły oddziaływania na najmłodszych. Korzystając z konwencji teatru plastycznego, chcemy wyruszyć w podróż, podczas której wraz z naszą bohaterką będziemy poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Taka wycieczka w krainę czystej fantazji może okazać się wartościową konkurencją dla współczesnych bajek uciekających od metafory, niedbających o estetykę i niekładących nacisku na rozbudzanie wrażliwości młodych odbiorców.

W spektaklu wykorzystane zostaną rzadko stosowane w polskich teatrach lalki – tintamareski, pojawią się również elementy sztuki kuglarskiej (light show oraz szczudlarstwo) i profesjonalne sztuczki prestidigitatorskie.

Spektakl skierowany będzie głównie do młodych widzów, ale nie tylko. Twórcy pragną w sposób przystępny i pełen humoru wejść w dialog z młodym odbiorcą i poruszyć jakże istotny temat poszukiwania własnej tożsamości. „Alicja w Krainie Czarów” znajduje się w wykazie lektur dla klas IV – VI szkoły podstawowej, dlatego główną grupą odbiorców przedstawienia będą dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Twórcom zależy jednak na stworzeniu spektaklu familijnego, który przyciągnie do teatru całe rodziny – przejście na drugą stronę lustra przyda się także dorosłym, bo może w tym absurdzie odnajdą swoją logikę oraz z sentymentem powrócą do czasów dzieciństwa.

Wśród realizatorów spektaklu pojawią się twórcy związani ze środowiskiem lalkarskim.

reżyseria: Przemysław Jaszczak,
scenografia, lalki, projekcje: Mateusz Mirowski,
kostiumy: Adam Królikowski,
muzyka: Piotr Klimek,
obsada: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel.

O Autorze

Kocham Teatr
Kocham Teatr 169 Post

Kocham Teatr to portal dedykowany wszystkim miłośnikom sztuk teatralnych. Znajdziesz u Nas najnowsze wiadomości, ciekawostki, recenzje, ranking, kalendarz wydarzeń i wiele więcej.

Zobacz również:

na co do teatru? 0 komentarzy

Festiwal Teatralny InQbator – Teatr się obnosi

Stendhal twierdził, że powieść jest zwierciadłem obnoszącym się po gościńcu. Ale sześć dotychczasowych edycji festiwalu InQbator pokazuje, że tym, co po gościńcu obnosi się dziś najchętniej, jest teatr. Między 15 a 17 września na ostrołęckich gościńcach znów pojawią się aktorzy. Będą bawić, wzruszać, niepokoić i zaskakiwać. Rusza 7. edycja Festiwalu Teatralnego InQbator.

Recenzje 0 komentarzy

“Broniewski” na nowo w Teatrze Wybrzeże

Do jednych z najlepszych spektakli tego sezonu w Teatrze Wybrzeże zalicza się Broniewskiego. Sztuka Radosława Paczocha oparta na życiorysie poety budzi sporo emocji. Broniewski z czasów szkolnych głównie kojarzy się

na co do teatru? 0 komentarzy

Ostatnia szansa, aby obejrzeć Projekt Ojciec na deskach Teatru Kana

„PROJEKT: OJCIEC” spektakl 2−3 grudnia, godzina 19 4 grudnia, godzina 17 „Projekt: Ojciec” to autorski projekt teatralny. Chcemy w nim opowiedzieć o tym, jak wygląda doświadczenie rodzicielstwa z perspektywy ojców.

0 komentarzy

Bądź pierwszy i !

skomentuj tutaj!