SŁYNNY TENOR – JACEK LASZCZKOWSKI NA JEDYNYM KONCERCIE W WARSZAWIE!

Jeden z najbardziej interesujących śpiewaków ostatnich lat, którego repertuar obejmuje czterysta lat historii muzyki. Śpiewający zarówno tenorem, jak i sopranem. Gwiazda scen operowych – Jacek Laszczkowski da wyjątkowy koncert w Warszawie. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 zainauguruje działalność Sceny Krakowskie Przedmieście MTeatru w cyklu “Konstelacje Gwiazd/ Operetkowy zawrót głowy” Jerzego Snakowskiego.

Jeden z najbardziej interesujących śpiewaków ostatnich lat, którego repertuar obejmuje czterysta lat historii muzyki. Śpiewający zarówno tenorem, jak i sopranem. Gwiazda scen operowych – Jacek Laszczkowski da wyjątkowy koncert w Warszawie. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 zainauguruje działalność Sceny Krakowskie Przedmieście MTeatru w cyklu “Konstelacje Gwiazd/ Operetkowy zawrót głowy” Jerzego Snakowskiego.

Koncert Jacka Laszczkowskiego, to pierwsze z cyklu spotkań MTeatru z wyjątkowymi artystami w nowym na muzycznej mapie Warszawy miejscu – Scenie Krakowskie Przedmieście, pięknej sali odczytowej Centralnej Bilblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66:

– Konstelacje Gwiazd/Operetkowy zawrót głowy, to seria muzycznych spotkań, w których z wybitnymi artystami opery i operetki będzie rozmawiał Jerzy Snakowski – wielki znawca i popularyzator opery, musicalu i baletu – mówi Alicja Węgorzewska, dyrektor MTeatru. – Każdy gość tego cyklu zaprezentuje też dobrze zapowiadającego się adepta wokalistyki. Chciałabym, żeby promocja młodych talentów stała się zwyczajem uznanych artystów.

Niedzielne spotkanie z Jackiem Laszczkowskim otworzy prelekcja Jerzego Snakowskiego sceniczne show wypełnione rozmowami, muzyką wykonywaną na żywo, nagraniami, poważną refleksją, anegdotami i żartami. To świetna forma edukacji i rozrywki – zarówno dla melomanów, jak i dla operowych laików.
Bohaterowi wieczoru będzie towarzyszyła młoda sopranistka Aleksandra Wiwała, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, która obecnie kształci się w Akademii Operowej przy Operze Narodowej oraz pianistka Joanna Laszczkowskiej.

Jacek Laszczkowskitenor. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku ucząc sie gry na klarnecie. Studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta. Jeszcze jako student zadebiutował w wiedeńskiej Kammeroper jako Ernesto w Don Pasquale Donizettiego. W 1991 został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Vercelli. Rok później był finalistą konkursu w Tuluzie. W 1992 wziął udział w prawykonaniu opery Rossiniego Ermione w Queen Elizabeth Hall w Londynie, które było transmitowane i nagrywane przez BBC3. W 1994 wziął udział w Festiwalu Rossiniego w Pesaro. W 1995 wystąpił na Festiwalu Della valle D’Itria w operze Mercadantego Caritea regina di Spagna. Opera została nagrana i wydana na CD. W 1996 wystąpił w mediolańskiej La Scali w operze Gracz Prokofiewa. W trakcie tego pobytu pobierał lekcje u wielkiego tenora Franco Corellego. W tym samym roku zagrał główną rolę w filmie Dusza śpiewa Krzysztofa Zanussiego. Wystąpił również w kilku innych polskich filmach fabularnych. W latach 1997-98 kreował wiele ról w klasycznych operetkach na scenie Teatru Muzycznego Roma. Wraz z Warszawską Operą Kameralną uczestniczył w licznych tournée tego zespołu występując w operach m.in. Rossiniego i Mozarta.
W roku 1998 zadebiutował jako sopranista. Śpiewał na scenach m.in. Hamburgische Staatsoper, Bayerische Staatsoper w Monachium, Palais Garnier w Paryżu, Semperoper w Dreźnie, Royal Opera House Covent Garden w Londynie. W 1999 miał swój własny autorski show w telewizji TVN Start w TVN-ie, meta na scenie. W 2000 roku był zaproszony przez Michela Plassona do wykonania Carmina Burana Orffa z Orchestre National du Capitole de Toulouse. W 2002 wystąpił jako Tony, u boku Julji Migenes jako Marii, w West Side Story w Nicei. Rok później prestiżowe czasopismo operowe „Opernwelt” przyznało mu tytuł Śpiewaka Roku. Występował w wielu prawykonaniach oper współczesnych. W 2007 TV Arte nakręciła godzinny film – portret ukazujący wszechstronność artysty. W 2010 został zaproszony przez Orkiestrę Deutsche Kammerphielharmonie Bremen do udziału w produkcji dedykowanej polskiej kulturze, gdzie śpiewał wielkie arie tenorowe z polskiego repertuaru operowego. W 2011 wziął udział w prawykonaniu opery Pierre Thilloy Le Jour des Meurtres kreując rolę Hamleta. W roku 2012 wystąpił w Operze na Zamku w Szczecinie w roli Alfreda w Traviacie oraz Pinkertona w Madame Butterfly.
W styczniu 2013 w Operze Bałtyckiej wystąpił jako Ichariew w operze Gracze Szostakowicza / Meyera, w reżyserii Andrzeja Chyry. W tym samym roku zaśpiewał również partię tytułową w Królu Edypie Strawińskiego oraz partię Czartkowa w Portrecie Weinbergaw Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jesienią 2013 w Operze Bałtyckiej wystąpił w tytułowej partii w operze Pendereckiego Ubu Rex w reżyserii Janusza Wiśniewskiego (2013) oraz jako Cavaradossi w Tosce Pucciniego w reżyserii Marka Weissa (2014). Jako tenor wystąpił w ponad 1000 spektakli operowych, operetkowych, koncertach i galach operowych. W 2012 został uhonorowany srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Jerzy Snakowski – popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli edukacyjnych dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni). Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku), wykładowca uniwersytetów trzeciego wieku (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, „Ruch Muzyczny”). Organizator turystyki kulturalnej. Od sezonu 2015/2016 będzie prezentował autorskie cykle edukacyjne poświęcone musicalowi i operetce w Teatrze Muzycznym w Łodzi i w Mazowieckim Teatrze Muzycznym. W przeszłości – zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

Jacek Laszczkowski – tenor
Aleksandra Wiwała – sopran
Joanna Laszczkowska – fortepian
Jerzy Snakowski – prowadzenie

MTeatr Scena Krakowskie Przedmieście
ul. Krakowskie Przedmieście 66
18 października, niedziela, godz. 17.00

Bilety można rezerwować: pod nr tel. 22 896 00 10 oraz mailem: bilet@mteatr.pl
Bilety online: mteatr.pl, ebilet.pl oraz bilety24.pl
Kasy MTeatru przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 oraz przy ul. Żeromskiego 29

O Autorze

Kocham Teatr
Kocham Teatr 169 Post

Kocham Teatr to portal dedykowany wszystkim miłośnikom sztuk teatralnych. Znajdziesz u Nas najnowsze wiadomości, ciekawostki, recenzje, ranking, kalendarz wydarzeń i wiele więcej.

Zobacz również:

Aktualności 0 komentarzy

PIOTRUŚ PAN – Studio Buffo

Musical „Piotruś Pan” miał swoją światową prapremierę 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go 200 000 widzów. A

Wydarzenia 0 komentarzy

Artyści Teatru Muzycznego ROMA śpiewają dla Włodka Kowalczyka!

Włodzimierz Kowalczyk to jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich realizatorów dźwięku i producentów, z niezwykłym darem kształtowania dźwięku i nieograniczoną muzyczną wyobraźnią

Wydarzenia 1 komentarz

Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy

Teatr Groteska już po raz czwarty zaprasza do udziału w unikalnym na skalę europejską wydarzeniu Materia Prima 4. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Formy, podczas którego zaprezentujemy najwybitniejsze spektakle teatru formy z

0 komentarzy

Bądź pierwszy i !

skomentuj tutaj!